Wednesday, December 21, 2016

Bodó Béla Brumi történetei

Ádám majdnem 7 évesen már túl nagy volt hozzá, Milánnal jókor kezdtük. Az első 3 regényt nagy élvezettel hallgatta végig esténként és már beszereztük a maradék kettőt is. Szerintem ennek a korosztálynak tökéletesen megfelel és még tanulni is lehet belőle (kicsit).

3/4

Cory Doctorow: Little Brother

Már régóta terveztem egy Doctorow regény elolvasását és nagy érdeklődéssel kezdtem bele, de ez sajnos annyira középszerű volt hogy a negyedénél feladtam. Nem volt fárasztó olvasni, a nyelvezete egy angolul akár csak kezdő szinten értőnek is megfelel, de talán pont ez volt az egyik dolog ami miatt félbehagytam. Sem a stílus, sem a történet nem tudott lekötni.

2/4

Sunday, November 20, 2016

Moskát Anita: Horgonyhely

Remek történet, remek írás. Meg is vettem gyorsan a Bábel fiait.

3.5-4/4

Paul Auster: New York trilógia

Már majdnem 2 hónapja befejeztem ezért nem emlékszem tisztán az érzéseimre, de azt tudom hogy az első történet után azt hittem új kedvencet találtam, a második kissé unalomba fulladt és a harmadik ismét tetszett.

3-3.5/4

Monday, August 22, 2016

Tony Parsons: Reptér

Olvasmányos rövid történetek. Csak egy egész picit zavaró, hogy valamilyen érdekes tény köré lettek faragva. Arra pont jó volt, hogy felkeltse az érdeklődésemet a szerző iránt.

3/4

Saturday, July 23, 2016

Harlan Coben: Hiányzol

Régóta várakozik néhány Coben regény a polcokon és most végre sorrakerült egyikük, de sajnos csalódás volt. A történet egy gyenge közepesnek elment, de a karakterek és az események továbbgördítése rengetegszer juttatta eszembe az iparosmunka szót. Olyan érzés volt mintha a szerző valami "Hogyan írjunk regényt" típusú listáról szedte volna össze a hozzávalókat. Nem mondom, hogy szenvedtem mert eléggé olvastatja magát de sok helyen nagyon mesterkélt volt. Ezzel együtt még mindig bízok benne, hogy a szerző más regényei esetleg betalálnak nálam. Legközelebb megpróbálok körültekintőbben választani.

2/4

Tuesday, July 5, 2016

Lőrinczy Judit: Ingókövek

Remek regény. Az elején annyira élveztem, hogy komolyan féltem elmegy valami sci-fi-be ami kinyírja a hangulatot, de az a kevés (vége felé kicsit több) misztikum amit belerakott a szerző tökéletesen passzolt. Az utolsó harmadban talán kissé sokat emlegette az ingókövek hasonlatot, de ez legyen a legnagyobb hiba. Nem mondom, hogy abszolút kedvenc, de nagyon jó.

3.5/4

Tuesday, May 31, 2016

Borisz Akunyin: Azazel (Fandorin 1)

Az elején beletelt egy kis időbe mire ki tudtam olvasni a neveket, de ez inkább csak hozzáadott a hangulathoz. Teljesen rendben volt ez az első kötet. Nem lett nagy kedvenc, de biztos hogy valamikor megpróbálkozok a következő résszel is.

3/4

Tuesday, April 12, 2016

Anthony Horowitz: A Sólyom gyémántja

A kritikák alapján valami nagyobb élményre számítottam, de végülis csak egy közepesen megírt ifjúsági regény aminek olvasása közben sokszor úgy éreztem maga a szerző se lehetett sokkal idősebb a főhősnél. Ezzel együtt el tudom képzelni, hogy a célkorosztály sokkal jobban lelkesedik érte.

2.5/4

Sunday, April 10, 2016

Nick Hornby: Betoncsók

Ez volt a második regényem Hornbytól és ez is nagyon betalált. A vége felé mintha egy kicsit kezdett volna leülni vagy csak unalmasabbá válni az addig annyira élvezetes stílus, de azért még így is remek élmény volt.

3.5/4

Sunday, April 3, 2016

J. K. Rowling: Harry Potter és a Főnix Rendje

Több mint 10 éve olvastam angolul és akkor is ezzel a kötettel kezdődött a sorozat iránti rajongásom elpárolgása. Most felolvasás jutott illetve mivel ezt többnyire nem én olvastam fel csak igyekeztem képben lenni, hogy bármikor beugorhassak 1-1 esétre. Amikor elolvastam 1-2 fejezetet azt élveztem, de sosem váltotta ki a vágyat, hogy továbbhaladjak vele mint ami indokolt. Kb. 150 oldallal a vége előtt elakadtam, a többiek a végére értek és noha még vagy 1 hétig úgy gondoltam befejezem magamnak erre végül nem került sor, mert annyira nem érdekelt.

3/4

Stephen King: 11/22/63

Borzasztóan el van húzva ez a regény. Nagyon sokszor az volt az érzésem hogy csak azért ír bele 20-30 oldalakat mert így több pénzt kap érte vagy csak egyszerűen nincs önkontrollja ahhoz meg már túl nagy név hogy egy szerkesztő igazán rászóljon. Persze nincs ezzel semmi baj, látom hogy a többség imádta ezt is, ez csak az én véleményem. Nem akartam félbehagyni, de ha valaki úgy a negyedénél-harmdánál jár és hasonló érzései mellett azon hezitál folytassa-e annak azt tudom javasolni nyugodtan keressen valami mást, nem fog változni később sem. Ok, a kalapácsos jelenetnél nagyon markoltam a könyvet és voltak más kiemelkedő részek is, de túl kevés az amúgy meg gyengén közepesekhez képest. Ezzel együtt azt el tudom képzelni, hogy a belőle készült 8 részes sorozat engem is jobban lekötne.

2/4

Sunday, January 3, 2016

Arthur Conan Doyle: A sátán kutyája

Kb. 12-14 évesen több Holmes történetet is elolvastam és tudom, hogy akkor még élveztem. Azóta is vártam rá, hogy visszatérjek hozzá és az időközben kialakult "univerzum" is nagyon vonzott. Azért is ezt a regényt választottam, mert több helyen olvastam hogy ez az egyik legjobb. Sajnos csalódás volt. Nem rossz, csak nem is igazán jó. Igazi közepes ami el is vette a kedvem a többi történettől.

2.5/4

Friday, January 1, 2016

2015. összesítés

A tavalyi olvasásszegény év után a minimum célkitűzés a duplázás volt ami éppen sikerült. Nagyon nem nyúltam mellé, volt néhány átlagos és 1-2 jobb élmény, illetve Lázár Ervin zsenialitására csak most döbbentem rá. Valószínűleg a most következő évben se lesz nagyon sok időm szakmai írásokon kívűl másokat olvasni, de ha az értelmetlen böngészgetés egy részét tartmalmasabb olvasásra váltom akkor is elvárható átlagosan havi 1 regényhez hozzá fogok jutni. Ez jó is célnak.

Neil Gaiman: Amerikai istenek (3)
John Scalzi: A lázadás hangjai (3)
John Scalzi: Bezárt elmék (3.5)
Andy Weir: A marsi (2.5)
Robert Galbraith: Kakukkszó (2.5)
Neil Gaiman: Óceán az út végén (3.5)
Wladimir Kaminer: Multikulti – Berlini történetek (3.5)
Rejtő Jenő: Az elátkozott part (3)
Émile Ajar: Előttem az élet (3)

Bálint Ágnes: Hajónapló (3-3.5)
Lázár Ervin: A manógyár (3.5-4)
Roald Dahl: Charlie és a csokigyár (3.5)
Roald Dahl: Karcsi és a nagy üveglift (1-2)
Otfried Preußler: Torzonborz újabb gaztettei (2.5)
C. S. Lewis: A varázsló unokaöccse (2)
Csukás István: Nyár a szigeten (3.5)
Varga Katalin: Bonca (3.5)
[Mikó Csaba: Veszélyben a Tölgy! (3)]
Lázár Ervin: Bab Berci kalandjai (4)
Lázár Ervin: A Hétfejű Tündér (4)
Lázár Ervin: Berzsián és Dideki (4)
Lázár Ervin: A kisfiú meg az oroszlánok (3.5)
Domonyi Rita: Tündérbodár (3)
Erich Kästner: Münchhausen (3)
Lázár Ervin: Hapci Király (4)
Lázár Ervin: Szegény Dzsoni és Árnika (3.5)
J. M. Barrie: Pán Péter (2.5)

Moly várólista: 101
Moly kívánságlista: 156
Moly értékelések: 288